Náš obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním v návštěvě s tím souhlasíte. Další informace

Tel. 774 64 94 93 (Po-Pá 8.00–15.30 hodin)

BAYER Advantix Spot on pro psy do 4kg 1×0,4ml

Úvodní stránkaPotřeby pro psyPéče o psaAntiparazitika

Značka: ADVANTIX

Doprava od 69 Kč!

BAYER Advantix Spot on pro psy do 4kg 1×0,4ml 169 Kč včetně DPH Skladem 5 a více kusů
již 16. 12. u Vás

17 bodů do věrnostního programuAdvantix spot on je vhodný k léčbě a prevenci napadení blechami a klíšťaty pro psy o hmotnosti 1,5–4

Působí repelen­tně na bodavý hmyz, proto se skvěle hodí při pobytech u vody v letních měsících Přípravek chrání vašeho mazlíčka 4 týdny proti blechám a až 4 týdny proti klíšťatům a bodavému hmyzu Je vhodný i léčbě alergie na bleší kousnutí (FAD) Vhodný pro psy od 7 týdnů věku Vhodný i pro gravidní a kojící Nepoužívat u koček!

Pro nakapání na kůži.

Složení:

Imidaclopridum 40 mg, Permethrin 200 mg v 1 pipetě (0,4ml)

Charakteristika:

Ektoparazitikum pro lokální použití, působí insekticidně, akaricidně a jako repelent. Přípravek poskytuje repelentní (zabraňující sání) účinek proti klíšťatům, písečným mouchám a moskytům. To zabraňuje odpuzovaným parazitům sát krev a snižuje tak riziko přenosu transmisních onemocnění (např. borreliózy, rickettsiózy, ehrlichiózy, leishmaniózy). Může však dojít ke kontaktu s jednotlivými klíšťaty nebo ke kousnutí jednotlivými písečnými mouchami nebo moskyty. Z tohoto důvodu nemůže být zcela vyloučen přenos infekčních onemocnění těmito parazity za nepříznivých podmínek. Přípravek poskytuje repelentní účinek (zabraňující sání) proti bodalce stájové, čímž pomáhá při prevenci dermititid po kousnutí hmyzem. Obě účinné látky zůstávají detekovatelné na povrchu kůže a srsti ošetřeného zvířete po dobu 4 týdnů.

Použití:

Cílový druh zvířat: psi od 1,5 kg do 4 kg ž.hm. Léčba a prevence infestace blechami (C. canis, C. felis) a léčba napadení všenkami (Trichodectes canis) u psů. Blechy na psech jsou zabíjeny během jednoho dne po aplikaci. Jednorázová aplikace chrání před dalším napadením blechami po dobu 4 týdnů. Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD). Přípravek má persistentní, akaricidní a repelentní účinnost proti infestaci klíšťaty (Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus po dobu 4 týdnů a Dermacentor reticularis po dobu 3 týdnů). Klíšťata přítomná na psovi už v době aplikace nemusí být usmrcena během 2 dnů po léčbě a mohou zůstávat přichycená a viditelná. Proto je doporučeno odstranit klíšťata přítomná na psovi již v době aplikace, aby se zabránilo jejich přichycení a sání krve. Jednorázová aplikace má repelentní (zabraňující sání) účinnost proti flebotomům (Phlebotomus papatasi po dobu 2 týdnů a Phlebotomus perniciosus po dobu 3 týdnů), proti komárům (Aedes aegypti po dobu 2 týdnů a Culex pipiens po dobu 4 týdnů) a proti bodalce stájové (Stomoxys calcitrans) po dobu 4 týdnů. Flebotomové: Phlebotomus papatasi 2 týdny, Phlebotomus perniciosus 3 týdny. Komáři: Aedes aegypti 2 týdny, Culex pipiens 4 týdny. Bodalky stájové: Stomoxys calcitrans 4 týdny.

Kontraindikace:

Nepoužívat u štěňat do 7 týdnů věku a u psů do váhy 1,5 kg. Nepoužívat v případě známé hypersenzitivity na účinné látky. Nepoužívat u koček.

Nežádoucí účinky:

Vzácné případy reakcí u psů mohou zahrnovat přechodnou kožní senzitivitu (včetně zvýšené svědivosti, alopecie a erytému v místě aplikace) nebo letargii, která sama vymizí. Ve velmi vzácných případech mohou být u psů pozorovány změny chování (neklid, třes, kňučení a válení), gastro-intestinální příznaky (zvracení, průjem, nadměrné slinění, snížená chuť k jídlu) a neurologické příznaky jako vratký pohyb a záškuby u psů citlivých na permethrin. Tyto příznaky jsou většinou dočasné a samy vymizí. Otrava po nežádoucím perorálním příjmu u psů je nepravděpodobná, ale může se vyskytnout ve velice vzácných případech. V tom případě se mohou vyskytovat neurologické příznaky jako třes a letargie. Léčba by měla být symptomatická. Není známo specifické antidotum. Může být použit během gravidity a laktace.

Upozornění:

Zamezit kontaktu obsahu pipety a očí nebo dutiny ústní ošetřovaného zvířete. Ke snížení nebezpečí reinfestace novými blechami se doporučuje ošetřit všechny psy v domácnosti. Zároveň použít vhodné přípravky proti dospělým blechám a jejich vývojovým stádiím v okolním prostředí zvířete. Šamponování je lépe provést alespoň 2 týdny po aplikaci. Zamezit kontaktu s kůží, očima a ústy. V případě náhodného kontaktu obsahu pipety s kůží, umýt místo kontaktu neprodleně mýdlem a proudem vody. S ošetřenými psy by neměly manipulovat zvláště děti, dokud není místo aplikace suché. Přípravek je nebezpečný pro ryby a vodní organizmy, toxický pro medonosné včely.

Dávkování:

10–25 mg/kg ž.hm. imidaclopridu a 50–125 mg/kg ž.hm. permethrinu.

Aplikace:

Aplikace na kůži. Celý obsah pipety aplikovat na kůži mezi lopatky. Rozhrnout srst, až je viditelná kůže, aplikovat pouze na nepoškozenou kůži.


Související zboží

Frontline Combo Spot on Dog L 1×2,68ml (pro psy 20–40kg)

Frontline Combo Spot on Dog L 1×2,68ml (pro psy 20–40kg)

Proti blechám, klíšťatům a všenkám pro psa od 20 do 40 kg

229 Kč

Detail

Obojek antiparazitní Scalibor 65 cm

Obojek antiparazitní Scalibor 65 cm

Obojek proti blechám a klíšťatům pro velké psy od 7 týdnů věku

364 Kč

Detail

Beaphar S.O.S. Flea & Tick Collar 65 cm

Beaphar S.O.S. Flea & Tick Collar 65 cm

Obojek proti klíšťatům a blechám na dobu až 8 měsíců.

159 Kč

Detail

« Zpět do kataloguPetra Rudolfová Schönerová

Petra Rudolfová
Rady a objednávky

774 64 94 93


Nahoru

Informace o firmě


2009 – 2019 © Zoo Centrum